HTC, One A9 için Android güncellemeleri Nexus cihazlardan 15 gün sonra yayınlayacak

HTC yeni telefonu One A9 için Android güncellemeleri kısa süre içerisinde yayınlayacak. HTC’nin saatler önce resmen duyurduğu orta-üst seviye akıllı telefon One A9tanıtılır tanıtılmaz 399$ fiyatla (3GB RAM/32GB depolama) Amerika'da ön sipariş almaya başladı. Telefonun Avrupa satış işlemi ise kasım ayının ilk haftasında başlayacak.
Nexus telefonlar dışında kutudan Android 6.0 işletim sistemiyle çıkan ilk akıllı telefon olma özelliğine sahip olan One A9güncellemeye önem veren kullanıcıların ilgisini çekeceğe benziyor. HTC Amerika’nın Twitter üzerinden paylaştığı mesaj One A9’un Android güncellemelerini oldukça hızlı alacağını gösteriyor.

Nexus cihazlardan sadece 15 gün sonra

HTC’nin iddiasına göre One A9, Nexus cihazlardan sadece 15 gün sonra güncellemeleri almaya başlayacak. Örnek vermek gerekirse; Nexus cihazlar için yayınlanan Android 6.0.1 ya da Android 6.1 güncellemesi sadece 15 gün sonra bu defa One A9 kullanıcıları için dağıtıma sunulacak. HTC’nin bu iddiası oldukça cesur ve Android dünyasındaki bugüne dek hiçbir üretici herhangi bir telefonu için benzer bir vaatte bulunmadı.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.