Resmi: LG G4 Android 6.0 güncellemesi önümüzdeki hafta başlayacak

LG'den resmi açıklama geldi. LG G4, Nexus serisi dışında Android 6.0 sürümüne yükseltilecek ilk telefon olacak.Android 6.0’ın Nexus cihazlar için yayınlanmasının ardından gözler Android üreticilerine çevrildi. Birçok üretici Android 6.0 sürümüne yükseltilecek modelleri açıklamanın yanı sıra güncelleme yol haritası hakkında da bilgiler paylaştı. Google bir kenara koyarsak, Android 6.0güncellemesini dağıtacak ilk üretici LGolacak. Güney Koreli üretici resmi site aracılığıyla LG G4 için Android 6.0 Marshmallow güncellemesinin önümüzdeki hafta başlayacağını duyurdu. LG, 2015 yılı tepe modeli için Android 6.0güncellemesini ilk olarak Polonya’da başlatacak. Sonrasında ise Asya, Avrupa, Amerika ve daha birçok pazarda telefon en güncel Android sürümüne yükseltilecek.

Son dönemde Google ile sıkı ilişkiler içerisinde olan LG’nin Android 6.0güncellemesini bu kadar kısa sürede yayınlayacak olması sürpriz olmadı. LG G4 ile benzer işlemciye sahip olan LG üretimiNexus 5X'in Android 6.0 sürümüyle tanıtıldığını hatırlatalım.

Doze adı verilen özellik sayesinde telefon sadece hareket ettiğinde uygulamaların aktif olarak kullanılması ve bu sayede pil ömründe iyileştirmeler, Rahatsız Etmeyinmodu, uygulama kurulum esnasında izinlerin kullanıcı seçimine bırakılması ve daha birçok yenilik Android 6.0güncellemesinin içeriğinde yer alacak.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.