Samsung Galaxy s7 ne zaman çıkacak?

Dünyanın Gözü Kulağı
Samsung, yeni teknolojisiyle pil ömrünü 2 katına çıkarmayı amaçlıyor. Peki Samsung Galaxy s7 ne zaman çıkacak özellikleri neler olacak?
Samsung Galaxy S7 özellikleri Sızdırıldı, S6 Serisi Performansını İkiye Katlamış Gibi Görünüyor. Samsung Galaxy S7 hakkında bazı detaylar sızdırılmaya başlandı. Samsung Galaxy S7UHD görüntü teknolojisi ve 4GB RAM kullanacak. Aslında o kadar rutin bir pazarlama ve rakip pazarı bozma taktiği ki, artık bünyeler alışmış olmalı. Apple bir ürün tanıtır, Samsung yeni cihaz bilgilerini sızdırır ya da Samsung bir ürün tanıtır yeni biriPhone dedikodusu piyasayı sarar. Bu senelerdir böyle devam ediyor.

iPhone 6s ve 6s Plus tanıtıldıktan hemen sonra Samsung Galaxy S7 hakkında bilgiler gelmeye başladı. Samsung Galaxy S7, 5.2 ve 5.7 inç olarak iki farklı boyutta gelecek.Snapdragon 820kullanacağı sızdırılan her iki modelinde 4K ekran çözünürlüğü kullanacağı da gelen bilgiler arasında. Snapdragon 820 zaten 2016'ya kadar kendini göstermeyecekti. Büyük olasılıkla çıkışı Samsung Galaxy S7 ile yapacak. Bunun yanı sıra cihazın 16MP arka ve 5MP ön kamerası olacağı Android 5.1.1 kullanacağı da konuşuluyor. Sızdırılan diğer bir önemli özellik ise Samsung Galaxy S7'nin microSD genişleme özelliğine de sahip olacağı.

Samsung Galaxy S7'nin aşağıdakibenchmark tablosu internete düz sızdırıldı. Bu tabloda Snapdragon 820 işlemcinin performansı Snapdragon 810 ve Exynos 7420 ile karşılaştırılmış.Öte yandan AnTuTu sayfalarında LUCKY kod adıyla belişren bir benchmark tablosunun da Samsung Galaxy S7 olduğu iddia ediliyor. Bu tabloda sızdrırlan bilgileri desetekleyen bilgilerle dolu.


Samsung ve Apple iPhone akıllı telefonları söz konusu olunca dedikodular bitmek bilmiyor. Samsung Galaxy S7 daha piyasaya çıkmadan bakın neler konuşuluyor.

Samsung Galaxy S7’nin Apple iPhone 6sserisine rakip olacağı kesin. Yeni bir dedikoduya göre Samsung Galaxy S7 Apple iPhone 6s’in bazı özelliklerinden esinlenilerek üretiliyor. Bu dedikodular, Samsung Galaxy S7’nin magnezyum alaşımlı bir kasayla ve Turtle Glass ekran teknolojisi kullanacağını fısıldıyorlar. Turtle Glass Samsung’un TV’lerde ve akılı cihazlarda kullanacağı kendi markası. Turtle Glass patenti Samsung tarafından yeni alınan bir teknoloji.


Samsung’un yıllardır kullandığı Corning Gorilla Glass teknolojisini yeni nesil telefonlarında kullanmayacağı, bunun yerine Turtle Glass teknolojisi kullanacağı haberinin kaynağı Güney Kore. Samsung Galaxy S7’nin kasası da tamamen ince ve magnezyum alaşımdan oluşacak.

Bu durum Samsung’un yeni nesil telefonlarının dayanıklılık üzerinde daha çok duracağının bir sinyali olarak algılandı. Tıpkı Apple’ın bükülmelere karşı Alüminyum 7000 alaşımını kullanması gibi Samsung’un da kasasını sağlama almaya başlaması da dikkat çekici.
Samsung Galaxy S7 Katlanabilir Bir Cihaz Olabilir


Samsung daha büyük bir telefonun, daha az yer kaplaması için katlanabilir bir cihaz üzerinde çalışıyor. Innovation 2014 fuarında SEL adından bir şirket 8 inçlik Super AMOLED bir ekranı üçe katlayabilmeyi başarmıştı. Samsung laboratuvarları daha çok işlevi olan, büyük ama yer kaplamayan bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. MWC 2014 Fuarı'nda Samsung’un kapalı kapılar ardında katlanabilir bir tableti VIP müşterilerine gösterdiği konuşulmuştu. Samsung teknisyenleri katlanabilir telefonların 2016 yılından itibaren tüketicinin beğenisine sunulabileceğini söylüyorlar.

Samsung yetkilileri, 2016 yılında çıkması beklenen Samsung Galaxy S7 serisinin şimdiye kadar görülmemiş bir akıllı telefon olacağını söylüyor. Telefona katlanabilir özellikler kazandırmayı da düşündüklerini ima ediyorlar. Samsung’un bu konuda örnek aldığı modelin LG G Flex benzeri bir telefon olabileceği ancak daha esnek bir kullanım tecrübesi sunacağı düşünülüyor.

Bükülen, kıvrılan veya katlanabilen OLED paneller üzerine LG’de 2014 yılından beri çalışıyor. Hatta LG’nin katlanabilir ve şeffaf bir ekran geliştirdiği ve bu prototipin üzerine çalışmalarına devam ettiği de söyleniyor. Bakalım ürünler ne zaman mağazalarda görebileceğiz.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.