Sony’nin altı cihazı direkt Android 6.0 güncellemesine yükseltilecek

Sony, destek sayfasını güncelledi. Altı cihaz için doğrudan Android 6.0 güncellemesi yayınlanacak Birçok üretici Android 6.0 Marshmallow güncellemesini yıl bitmeden kullanıcılarla buluşturacak. İlk olarak LG tepe modeli G4için Android 6.0 güncellemesini önümüzdeki hafta içerisinde başlatacak.Android tarafında güncelleme noktasında son yıllarda kullanıcıları büyük ölçüde memnun eden Sony’nin birçok cihaz için geliştirme çalışmalarına başladığı biliniyor.

Japon üretici resmi destek sayfasını güncelleyerek altı cihazın direkt Android 6.0 güncellemesine yükseltileceğini açıkladı. Hali hazırda Android 5.0sürümüyle çalışan Xperia Z3+, Xperia Z4 Tablet, Xperia C4, Xperia C5 Ultra, Xperia M4 Aqua ve Xperia M5, Android 5.1.1güncellemesini atlayarak doğrudanAndroid 6.0’a yükseltilecek.

Sony’nin bu hamlesi sayesinde söz konusu telefonlar için Android 6.0dağıtımı muhtemelen daha erkene alındı. Zira altı cihaz için Android 5.1.1güncellemesinin dağıtılması daha sonrasıAndroid 6.0’ın yayınlanması, takvimi uzatabilirdi.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.