AMD Radeon Pro Duo’nun İlk Test Sonuçları

Ekran kartı pazarının yıldızlarından biri olan AMD‘nin en güçlü grafik kartı Radeon Pro Duo‘dan ilk test sonuçları gelmeye başladı.AMD tarafından dün akşam saatlerinde duyurulan Radeon Pro Duo ekran kartının ilk test sonuçları gelmeye başladı. Şirketin resmi olarak kendi yaptığı testlerde NVIDIA Titan Z ve AMD Radeon R9 295X2 gibi kaslı ekran kartlarının yanı sıra birçok ekran kartı da kullanıldı. Rakiplerine oldukça geride bırakan Radeon Pro Duo, açık ara farkla testin lideri oldu.

İki adet Fiji XT grafik işlemci biriminden gücünü alan AMD Radeon Pro Duo ekran kartının üzerinde 8192 adet Stream işlemcisi, 128 adet GCN işlem birimi, 128 ROP ve 512 doku birimi yer alıyor. 1GHz çekirdek saat hızında çalışan karta 2 x 4GB olmak üzere toplamda 8GB HBM bellekler eşlik ediyor. Ekran kartının toplam bellek bant genişliği ise 1Tbps seviyelerinde yer alıyor. Gücünü 3 adet 8 pin güç bağlantısı üzerinden alan ekran kartının ısıl tasarım gücü ise 375 Watt değerinde bulunuyor.

Radeon Pro Duo ekran kartının önümüzdeki yaz aylarında 1500$ fiyat etiketiyle satışa sunulması bekleniyor. Son olarak test sonuçlarının yer aldığı görsele aşağıdan bakabilirsiniz.

4G LTE Kullanıcı Sayısı 1 Milyara Ulaştı

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.