Assassin's Creed'in sıradaki imtihanı: Sanal Gerçeklik...

Yıl sonunda vizyona girecek Assassin's Creed filmi bazlı olarak geliştirilen proje tanıtıldı.

Oculus Rift ve HTC Vive'ın ön sipariş aşamasına geçtiği, PlayStation VR'ın yıl sonuna yetişmesinin beklendiği, HoloLens için de devkit'lerin üretiminin yapıldığı ortamda Sanal Gerçeklik yeni çılgınlığımız olacak gibi gözüküyor. Minimum 600$ fiyat etiketiyle satışa sunulan ve en az 2000$ değerinde çok güçlü oyun bilgisayarlarına gereksinim duyan bu sistemlerin her eve girmesi için ise biraz daha zaman varBu ortamda, Ubisoft'un da ileride "Sanal gerçeklik yılı" olarak anılması muhtemel 2016'ye ilişkin bazı planları var. Şu sıralarda firmanın belki de değişikliğe en fazla ihtiyacı olan mülki hakkı olan Assassin's Creed serisi, bu defa Assassin's Creed: VR Experience adlı bir proje ile karşımıza geliyor.

Fox televizyonu ve sanal gerçeklik üzerine çalışan Practical Magic'in geliştireceği proje genel anlamda Michael Fassbender'ın baş rolünde oynayacağı Assassin's Creed filmini konu alıyor. Her ne kadar dün Game Developers Conferece (GDC) sahnesinde, kapalı kapılar ardından tanıtılsa da, Practical Magic'in patronu Matthew Lewis bu projenin bir oyun olmayacağını açıkça belirtmiş durumda.

Detayları veya üzerine kurulacağı platform ise henüz net değil, tıpkı film gibi Ubisoft bu konuda da bilgi vermekten kaçınıyor. Oyuncu kadrosu dışında film konusunda bildiğimiz çok az şeyden biri de 15.yüzyılda geçeceği ve 200 milyon dolar gibi müthiş bir bütçeye sahip olacağından ibaret.

LEVEL tarafından hazırlanmıştır.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.