Yeni Nesil MacBook’lar Yolda!

Önümüzdeki Haziran ayında düzenlenecek olan WWDC konferansında yeni iOS ve Mac OS sürümlerinin yanı sıra yeni nesil MacBook‘ların da tanıtılması bekleniyor.
Yayımlanan bazı bilgilere göre, WWDC konferasında 13 ve 15 inç olmak üzere iki farklı yeni nesil MacBook modeli tanıtılacak. Apple’ın dizüstü bilgisayar ailesine daha önce katılan 12 inçlik modele benzer tasarım çizgilerine sahip olacağı düşünülen cihazın Intel‘in yeni Skylake işlemcilerinden gücünü alması bekleniyor.

Haberlerde Apple’ın Mac Air ailesini de yeni tasarım unsurları ve donanımsal yükseltmelerle yenilemesi bekleniyor. Yeni nesil Air’lar ise bu yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya çıkacak. Ayrıca Air’lerin da Retina ekran ile donatılacağı konuşuluyor.

Tüm bunlara ek olarak şirketin Pro ailesini de yenileyeceği düşünülüyor. Bu konuda ise 12 inç bir Pro modelinin tanıtılması bekleniyor. Ancak Air modellerindeki inceliği bu modelde beklememek lazım. Çünkü Pro modellerinin sahip olduğu donanım neticesinde yine eski modellerine benzer bir kalınlıkta piyasaya çıkacaktır.

Şu an için iddia edilen başka bir detay henüz bulunmuyor. Konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin!

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.