BlackBerry donanım işinden çekilebilir

Android platformuna giriş yaptıktan sonra Priv adındaki ilk modelini piyasaya süren BlackBerry, ikinci bir model için henüz duyuru yapmış değil..
Sektör temsilcileri bunun iyiye alamet olmadığını düşünüyor.

Yakın zamanda akıllı telefon pazarından çekileceği düşünülen BlackBerry yeni CEO’su John Chen ile yeniden bir şans denemeyi düşünse de pazarda hala tutunabilmiş değil. BlackBerry işletim sistemini bırakan firma yoluna Android ile devam etmeyi tercih etse de birçok uzmana göre piyasada tutunamayacak.

BlackBerry için donanım üreticiliğinin sonuna gelindiğini düşünüyor TD Securities analiz uzmanı Daniel Chan. Chan, firmanın donanım üretiminden çekilerek kendisini yazılıma odaklanmasının gerektiğini ve geleceğini kurtarması gerektiğini belirtiyor. Bu yolla firmanın yıllık 1.4 milyar dolar gelir ve yüzde 33 kar marjına sahip olabileceğini düşünüyor. Ayrıca donanım için gereken Ar-Ge masraflarının da önüne geçilebileceği düşünüyor.

Tüm bu sonuçlar doğrultusunda artık BlackBerry 10 işletim sistemi piyasadan silinmiş durumda. Facebook ve WhatsApp BlackBerry için olan desteğini sonlandırma taraftarı. Gelecek zamanda firmanın yeni duyurular yapması planlanıyor.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.