4 Nisan 2016 Pazartesi

Japon devi Sony'den flaş karar

Japon teknoloji Sony, yönetimsel anlamda firma bünyesinde bazı önemli değişiklikler yaptı. Sony Computer Entertainment ve Sony Network Entertainment; bu yeni değişiklikle birlikte Sony Interactive Entertainment (SIE) adlı yeni bir şirketin çatısı altında bir araya getirildi. 

 Merkezi San Mateo, Kaliforniya'da bulunan bu yeni firmanın aynı zamanda Tokyo ve Londra'da da ofisleri mevcut. Ocak ayında duyurusu yapılan söz konusu değişiklik resmi olarak1 Nisan'da hayata geçirildi. Bunun bir şaka olmadığını da ekleyelim.

PlayStation yöneticisi Andrew House konuyla ilgili yaptığı açıklamada bu firmaların bir araya getirilmesinin SIE'nin "PlayStation biriminin büyümesini dair de hızlı bir artış adına çok daha net hedefleri olan daha güçlü bir yapı haline geleceğini" ifade etti. House ayrıca, SIE'nin, iş ortaklarıyla birlikte tüketicilerin hayal güçlerine ilham vermeye ve pazara liderlik etmeye devam edecek olan öncü hizmetler ve ürünler geliştireceğini de ekledi.Diğer yandan Sony Computer Enertainment'ın elmas biçimli logosunun kullanılmaya devam edileceği belirtiliyor. Sony geçtiğimiz hafta da Asya pazarı için mobil oyunlar yapmaya odaklanan ayrı bir alt şirket kurduğunu da duyurmuştu.

Bu Web sitesi ilginizi çekecek ve bu ilgilerin yanı sıra web sitesinde bilgi paylaşarak eğlenceli sosyal medya oluşturmak için oluştrulmuştur.


İfadelerİfadeler