Ve LG G5 Satışta...

LG'nin yeni amiral gemisi evi G. Kore'nin ertesinde dün itibarı ile ABD'de de satışa sunuldu.
LG'nin iki gün önce G. Kore'de ve dün itibarı ile de ABD'de satışa sunulan yeni bayraktarı LG G5'e yönelik ilk satış rakamları açıklandı.

Korea Heard'ün haberine göre, modelin G. Kore'deki ilk gün tirajı 15,000 adet olarak açıklandı ki, LG bazında değerlendirirsek bunun oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz. Ne de olsa selefi G4 5,000 adetlik satış gerçekleştirmişti ilk gününde. Tabii dediğimiz gibi sadece LG bazında değerlendirdiğimizde başarılı bir karne olduğunu da belirtelim. Ne de olsa kendisinin en büyük rakibi olan Samsung'un amiralleri Galaxy S7 ile S7 Edge'in ilk iki günlük satış performansı 100,000 dolayında idi.

Uzmanların öngörülerine baktığımızda LG G5'in bu yıl sonuna kadar 10 milyon barajına erişmesinin beklendiğini görüyoruz ki bu da yine LG özelinde başarılı bir hedef. Düşünün ki G4 10 milyonu göremedi, G3 ise geçtiğimiz yılın sonunda ancak erişebildi. Tabii LG'nin efsane akıllısı G2'in son verilere göre 25 milyon adete eriştiğini düşünürsek G5'in herhangi bir rekor falan kırmasının ihtimal dahilinde olmadığını da not olarak düşelim.

Son olarak da modelin ABD sözleşmesiz satışının $700 olduğunu belirtelim. Türkiye fiyatı henüz belirsiz ama yurtdışı fiyatından hareketle, S7 (2,800 TL) ile aşağı yukarı aynı olacağını düşünüyoruz. Belki bir 100 TL kadar düşük olabilir tabii ama öyle aman aman bir indirim zor. Umarız yanılıyoruzdur...

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.